Powoli zbliżamy się do momentu, w którym letnia wyprzedaż ubrań osiągnie swoje najciekawsze stadium. Wszystko stanieje o kilkadziesiąt procent, niektóre ubrania dostaniesz za grosze – spodnie za dwadzieścia złotych, bluzki za pięć czy dziesięć złotych. Przez te niskie ceny najprawdopodobniej zechcesz kupować dosłownie wszystko, co nie będzie jednak dobrym rozwiązaniem. Na zakupach kieruj się więc kilkoma zasadami. Dzięki temu rozsądnie i mądrze skorzystasz z obecnych wyprzedaży.

Przede wszystkim określ swój budżet. Ustal, ile masz pieniędzy do dyspozycji, wyznacz swój limit i pod żadnym pozorem go nie przekraczaj. Wszystkie sklepy będą cię kusić niesamowitymi przecenami, dlatego też jeśli nie poznasz swoich możliwości finansowych, zaistnieje spore ryzyko, że kupisz rzeczy, których nie miałaś w planach kupować. Do galerii nie zabieraj ze sobą żadnej karty kredytowej, a wyłącznie odliczoną gotówkę. Dzięki temu na pewno nie sięgniesz po coś nadprogramowego.

Zawsze idź też w jakość, a nie ilość. Każda letnia wyprzedaż ubrań składa się z tysięcy niesamowicie tanich rzeczy, których mogłabyś kupić naprawdę mnóstwo. Ale czy aby na pewno tego potrzebujesz? Lepiej sięgnąć po jedną jedwabną bluzkę za 60 zł, aniżeli za tę samą cenę kupić sześć t-shirtów wykonanych ze sztucznych materiałów. Zawsze zwracaj uwagę na jakość produktów i nie zadowalaj się czymś, co wygląda „w miarę dobrze”. Spróbuj także poszukać ubrań w bardziej ekskluzywnych sklepach. Być może dzięki promocjom w końcu pozwolisz sobie na coś bardziej luksusowego.

Sprawdź: kurtka puchowa jak wybrać?