Kurtka zimowa, mimo iż jest gruba i ma przede wszystkim nas ogrzewać, powinna również podkreślać atuty figury i maskować jej mankamenty. Jak dobrać kurtkę zimową do figury?

Kurtka dla figury typu gruszka

Największym problemem pań o figurze gruszki są szerokie biodra oraz masywne uda. Wybierając kurtkę zimową koniecznie należy skoncentrować się na modelach, które będą sięgały do połowy uda lub kończyły się tuż nad kolanem.

Warto również zadbać, by kurtka miała wyraźne wcięcie w tali oraz rozbudowaną górę, dzięki temu dół będzie wydawał się lżejszy i delikatniejszy.

Kurtka dla figury typu jabłko

Panie, które mają figurę jabłka często mają kilka nadprogramowych kilogramów w okolicy brzucha. Mogą za to pochwalić się smukłymi i zgrabnymi nogami.

Wybierając kurtkę zimową warto unikać puchówek, które optycznie mogą powiększyć sylwetkę. Panie, które zdecydują się na taką kurtkę powinny skoncentrować się na modelach, które mają przeszycia prowadzone pod skosem- taki fason optycznie zmniejszy sylwetkę.

Zastanawiając się jak dobrać kurtkę zimową do figury jabłka warto pamiętać o tych modelach, które mają zwężenia w pasie, troczki lub paski. Dobrze będą się również prezentowały kurtki o asymetrycznych zapięciach.

Kurtka dla figury typu klepsydra

Panie, które są klepsydrami to prawdziwe szczęściary. Są proporcjonalne i smukłe. Wybierając kurtki zimowe muszą zwrócić uwagę, by nie maskować wcięcia w pasie.

Klepsydry mogą pozwolić sobie zarówno na kurtki puchowe, jak i te oversize.

Sprawdź: