Choć powszechnie się przyjęło, że męska koszula musi być gładka, w stylu typowo garniturowym, to jednak koszula nie jedno ma imię. Ostatnimi czasy ogromną popularnością cieszą się nietypowe rozwiązania w tym zakresie garderoby, czego doskonałym przykładem są koszule męskie jeansowe. Dlaczego cieszą się one tak dużą popularnością i co powoduje, że powinny znaleźć się w każdej męskiej szafie?

Jest modna

Jeans ma to do siebie, że nigdy nie wychodzi z mody. Powstały przed ponad 150 laty, do dziś cieszy się ogromną popularnością w najróżniejszych formach. Oczywiście najpopularniejsze są jeansowe spodnie, lecz równie popularne są jeansowe marynarki, kurtki, czy też oczywiście koszule. Posiadanie przynajmniej jednej z nich w swojej szafie powoduje, że zawsze będziemy mogli założyć coś modnego i chętnie widywanego na ulicy u innych osób.

Jest uniwersalna

Kolejną ogromną zaletą jeansowej męskiej koszuli, jest jej ogromna uniwersalność. Czym się dokładnie objawia? Przede wszystkim tym, że męska koszula wykonana z jeansu doskonale pasuje dosłownie do każdego typu stroju i stylu.

Zdecydowanie najbezpieczniejszym połączeniem, które zarezerwowane jest dla nielubiących eksperymentów panów, jest połączenie jeansowej koszuli z białymi chinosami. Takie kontrastujące połączenie powoduje, że cała stylizacja staje się niezwykle świeża i miła dla oka.
Nic oczywiście nie stoi na przeszkodzie, aby jeans zawładną całą stylizacją. Koszule wykonane z jeansu z ogromnym powodzeniem mogą być łączone przecież z jeansowymi spodniami. W takim wypadku warto jednak łączyć odmienne od siebie rodzaje jeansu, które różnic się mogą przykładowo kolorem, lub fakturą.

Nie można również zapominać o tym, że jeansowe koszule męskie z powodzeniem mogą być łączone również ze stylizacjami znacznie odbiegającymi stylem od siebie. Jaki będzie tego dobry przykład? Idealnie nadaje się w tym wypadku połączenie takiej koszuli z tradycyjną marynarką, co spowoduje powstanie bardzo kontrastującego, lecz nadal dobrze wyglądającego stroju.

Przeczytaj też: kurtki zimowe damskie jak stylizować