Nie tylko kobiety lubią wyglądać i czuć się dobrze. Zdecydowana większość mężczyzn zwraca uwagę na styl noszonej kurtki, która oprócz zapewnienia im dobrego wyglądu powinna również chronić przed niskimi temperaturami. Kurtki męskie wcale nie muszą być nudne, a na dowód tego każdego roku w sklepach lądują ogromna ilość propozycji dla męskiej części społeczeństwa.

Sportowy styl

Takie kurtki męskie będą idealne dla miłośników luzu i tych, którzy najwyżej ze wszystkiego cenią sobie wygodę i jakość wykonania.

Gwarancją dobrze zainwestowanych pieniędzy będzie model kurtki z metką znanego producenta, gdyż tylko taki liczy się faktycznie z konsekwencjami sprzedawania towaru niezgodnego z opisem. Kurtki znanych marek są oczywiście droższe, ale ich jakość jest nieporównywalnie lepsza od produktów z niższych półek.

Zarówno materiał zewnętrzny, jak i podszewka są zwykle oddychające i wodoodporne, a wypełnienie jest albo klasycznym pierzem albo wysokiej jakości innowacyjnym puchem syntetycznym, który pozwala na zachowanie lekkości kurtki zimowej.

Puchowa klasyka

Bardzo modne w ostatnich latach kurtki oversize’owe, z ogromnymi kapturami i długością daleko poniżej pasa nie są tak naprawdę nowością. Puchowa kurtka już w latach 80-tych stanowiła podstawę garderoby zimowej, ale jej noszenie wiązało się raczej z koniecznością niż z wyborem. Na długo została zapomniana na rzecz bardziej nowoczesnych modeli, ale w końcu wróciła.

Współczesne puchówki noszone są zarówno w zestawieniach sportowych, jak i w tych eleganckich.

najmodniejsze płaszcze i kurtki damskie w tym sezonie zimowe płaszcze i kurtki w promocji

Ponadczasowa skóra

Męskie kożuchy i klasyczne, dobrze skrojone krótkie skóry doskonale dają sobie radę w dzisiejszych czasach. Dobrej jakości wypełnienie zapewni świetną ochronę przed mrozem i nie zniszczy eleganckiego i bardzo męskiego stylu, jakim lubi pochwalić się całkiem duża część mężczyzn.

Bez względu na rodzaj zakupionej kurtki ciekawy jest fakt, że mężczyźni może i kupują mniej, ale za to wybierają modele zdecydowanie droższe i takie, które mają pozostać z nimi na lata, a nie tylko na jeden sezon.