Jesień to okres przejściowych temperatur i czas, kiedy zwykle narażeni jesteśmy na deszcze i wiatr, które potrafią być naprawdę uciążliwe. Podstawą jest zapewnienie sobie odpowiedniej garderoby, która uchroni przed tymi niedogodnościami. Mężczyźni stawiają zarówno na klasykę, jak i na nowoczesną stylistykę – wszystko zależy od indywidualnych upodobań każdego z nich.

Klasyczna skóra

Krótkie, ponadczasowe kurtki skórzane to rzecz, którą w szafie powinien mieć naprawdę każdy facet – ten rodzaj okrycie będzie doskonale komponował się zarówno do dresów, jak i do spodni w kant.

Czarna, brązowa lub – dla odważnych – w jasnych, kamelowych odcieniach skóra to doskonała propozycja dla modnych mężczyzn. Skóra zawsze będzie na czasie i raczej trudno będzie powiedzieć, że jest nie na miejscu.

Typ przeciwdeszczowy

Męskie kurtki jesienne to również modele przeciwdeszczowe. Nie są to jednak kurtki kojarzące się z górskimi wyprawami szkolnymi, a modele z prawdziwego zdarzenia. Stworzone z wysokiej jakości materiałów wodoodpornych okrycia pozwalają skórze oddychać i nie stanowią dla niej żadnego nieprzyjemnego wyzwania jak w przypadku foliowych, jednokolorowych jednorazówek.

Takie kurtki są zazwyczaj tworzone w wersjach sportowych i raczej trudno o elegancki model tego typu.

Kurtki i płaszcze zimowe dla kobiet
Modne w 2018/2019 Pikowane kurtki

Materiałowy szyk

Kurtki z materiału są najbardziej popularne i nazywane są zwykle wiatrówkami, które są doskonałe zarówno w okresie wiosennym, jak i jesiennym. Mnogość oferowanych krojów, kolorów i stylów sprawia, że każdy mężczyzna może dobrać coś idealnego dla siebie.

Zarówno modele z kapturem, jak i bez niego powinny zapewniać odpowiednią ochronę przed wiatrem jak i przed deszczem. Dobrej jakości kurtki będą zarówno lekkie, jak i modne.

W każdym z wymienionych wyżej przypadków warto zainwestować w kurtkę znanego producenta, co będzie jedyną gwarancja dobrej jakości. Znane marki oferują dobre i trwałe modele, które zostaną z właścicielem na długie lata. Nie zawsze warto więc kupować pierwszej lepszej kurtki za grosze.