Chłodna pora roku, taka jak zima, nie oznacza, że kurtka służy tylko do przykrywania ciekawej stylizacji, w której np. chodzimy do pracy. Okazuje się, że nawet okrycie wierzchnie może przyciągać uwagę. Kiedyś dominował czarny, szary i brązowy kolor, od kurtki wymagało się jedynie, aby była ciepła. Nie zwracano uwagi na fason, wzór, czy dodatki. Teraz się to zmieniło, a szeroki wybór odzieży zimowej może przywrócić o zawrót głowy. Co będzie „na topie” zimą 2020?

Modne kurtki zimowe damskie obejmują przede wszystkim długie, taliowane modele. Opinając się lekko na sylwetce, nie tylko elegancko się prezentują, ale również są ciepłe. Kobiety wybierają zazwyczaj pikowane modele, ocieplina nie ma wtedy prawa „uciekać”, a tym samym zapewnia równomierne ciepło dla całego ciała.

Popularne są także kurtki zimowe o kroju klasycznej parki. Takie okrycie stwarza wrażenie lżejszego, jest wygodne i nadaje się na każdą okazję. Wielbicielki niezobowiązujących, casualowych kompozycji lubią mieć choć jeden taki model w swojej szafie.

W ciągu ostatnich dwóch sezonów sklepy zawojowały płaszcze oversize. Podobnie jest teraz z kurtkami. Nieco za duże, przypominające te z lat 80, są chętnie kupowane przez panie. Ten rodzaj garderoby jest szczególnie pożądany w czasie podróży – zapewnia komfort i nie krępuje ruchów.

Nawet zimą można być modną i wybierać wierzchnie okrycie zgodne z panującymi trendami. Krocząc ulicą, nie ma się wtedy żalu, że cały strój schowany jest pod kurtką. Ona również może być ciekawym elementem stylizacji!

Zobacz także: metaliczne kurtki puchowe