Każdy doskonale wie, że kurtka przeciwdeszczowa damska musi się charakteryzować odpowiednim stopniem odporności na wilgoć. W końcu to jest jej najważniejszą funkcją, czyli chronienie użytkownika przed negatywnym działaniem wilgoci. Jeśli jednak chce się mieć naprawę dobry model, nie można skupiać się tylko na tej jednej sprawie. Trzeba zwrócić uwagę jeszcze na kilka innych kwestii. Jakich konkretnie?

Wybieramy odpowiedni rozmiar

Być może tak podstawowa sprawa, jak wybieranie odpowiedniego rozmiaru będzie dla wielu osób zbyt oczywista, lecz jak się okazuje, zaskakująco duża grupa osób zupełnie zapomina o tym aspekcie, gdy wybiera kurtkę damską przeciwdeszczową.
Dlaczego rozmiar jest tak ważny? Odpowiednie dopasowanie kurtki ma kolosalne znaczenie, jeśli chodzi o szczelności danego materiału. Jeśli bowiem kurtka będzie za duża, powstawać będzie pomiędzy nią a ciałem szczeliny, przez której dostawać się będzie do środka woda.

Szczegóły konstrukcyjne

Rzecz jasna rozmiar to nie wszystko, czemu warto się przyjrzeć podczas kupowania takiego modelu kurtki. Na co więc jeszcze trzeba zwrócić dużą uwagę, gdy wybiera się kurtkę przeciwdeszczową?
Bardzo ważną sprawą jest to, jak zostaną wykonane szwy w kurtce. Jeśli nie będą one podklejane, sączyć się może przez nie woda, co rzecz jasna zniweczy cały pozytywny efekt dobrej tkaniny.
Kolejnym niezwykle ważnym parametrem jest to, jakiego rodzaju zamki będą w kurtce użyte. Często są one w słabych modelach standardowe, co rzecz jasna przy dużym deszczu doprowadzać będzie do nieszczelności kurtki. Warto więc wybrać taki model, który będzie miał suwaki gumowe lub też wyposażone w dodatkowe listwy ochronne, zabezpieczające przed dostępem wody.

Na koniec warto się jeszcze przyjrzeć temu, jak wykonany będzie w kurtce kaptur. Musi on być na tyle dobrze dopasowany do głowy, aby szczelnie ją zakrywać, lecz z drugiej strony nie może być za duży, ponieważ w takim wypadku będzie miał bardzo negatywny wpływ na widoczność. W przypadku kurtki górskiej będzie to bardzo niebezpieczne.

Sprawdź: