Stylizacje na zimę są dość problematyczne. Większość wyborów ubraniowych zakrywają obszerne kurtki, które dodatkowo maskują kształt figury. Jednak nie taka zima straszna, jak się wydaje. Spora oferta kurtek zimowych damskich daje wiele możliwości na szukanie swojego stylu oraz komfortu. Pikowane, ortalionowe, parki czy płaszcze? Co jest najlepszym wyborem?

Jakie kolory kurtek zimowych najczęściej wybierają panie?

Kurtki zimowe damskie wyróżniają się sporym wyborem – zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zimą najczęściej sięga się po płaszcze i inne okrycia wierzchnie w kolorze czarnym, grafitowym, szarym lub khaki. Rzadziej można dostrzec jaskrawe lub jasne odcienie – zazwyczaj są one „przemycane” w postaci dodatków (np. podszewki, futerka, zamka lub ściągacza). Mimo że stonowanie jest najbardziej widoczne podczas zimowych miesięcy, bez problemu można nabyć również kurtki w odważniejszych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem jest limonkowa kurtka pikowana lub bordowa z błyszczącego ortalionu. Zima daje wiele możliwości stylizacyjnych – nawet mimo wszechobecnych kurtek oversize, które wydają się nie oferować zbyt wiele.

Futerkowe wstawki – hit czy niezbyt gustowny dodatek?

Na rynku odzieżowym nie brakuje kurtek z futerkowymi kapturami, podszewkami, wstawkami, kołnierzami i w wielu innych wersjach. Przyjęło się, że te kontrastowe i kolorowe futerkowe elementy są przeznaczone dla kurtek dziecięcych i młodzieżowych, jednak – jak pokazują ulice miast – świetnie sprawdzają się dla osób w każdym wieku. Co więcej, niezaprzeczalnie ożywiają stylizację – a to jest spory plus, kiedy za oknem panuje szarość. Najpopularniejszymi kurtkami z futerkiem są parki, czyli jedne z bardziej uniwersalnych ubrań. Dostępne są w dłuższej i krótszej wersji i w różnych kolorach, dzięki czemu zima staje się znacznie łatwiejsza do przetrwania. Warto podkreślić, że futerko nie spełnia tylko funkcji estetycznych. Przede wszystkim zapewnia ciepło i przytulność, czyli cechy najbardziej pożądane w zimowych warunkach.

Kurtki na inne pory roku

Kurtka ramoneska 2022