Ortalionowa odzież była wielkim hitem w latach 80. i 90. Każdy posiadał w swojej garderobie taki element. Kurtki, dresy i buty z ortalionu cieszyły się wielką popularnością. Niestety z czasem, zainteresowane wokół tkaniny było coraz mniejsze – kojarzona jedynie ze stadionem, stała się symbolem obciachu. Jednak co jakiś czas moda zatacza koło i tak jest również teraz. Ortalionowe kurtki są dziś znowu na szczycie, są jednym z największych trendów we współczesnych stylizacjach.

Świetne kurtki w stylu slim, czyli wyglądaj modnie, czuj się wygodnie

Zimowe okrycie dla każdego mężczyzny

Oczywiście kurtka na zimę musi przede wszystkim sprostać panującym na zewnątrz warunkom atmosferycznym. Wszelkie męskie okrycia na tę porę roku powinny być połączeniem szyku, komfortu, trwałości i ciepła. Chociaż materiał to bardzo ważna kwestia, większość współczesnych panów zwraca również uwagę na kolorystykę, krój i fason. Fani stylu sportowego lub casualowego mogą wybierać spośród różnych modeli kurtek puchowych lub pikowanych. Coraz większą popularnością cieszy się dziś ortalion pikowany. Wraz z grubą, a jednocześnie bardzo miękką warstwą ocieplacza idealnie nadaję się do produkcji jesienno – zimowego okrycia wierzchniego.

Ortalion to niezwykle ciekawa tkanina i na szczęście znów doceniana. Jest lekki, a jednocześnie bardzo mocny i wytrzymały. Dzięki wodoodpornym właściwościom sprawdza się w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych, chroni przed deszczem, śniegiem, wiatrem i zimnem. Ortalionowe kurtki męskie to produkty wielozadaniowe, które bez problemu można wykorzystać podczas aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, podczas spotkań towarzyskich oraz wyjść do pracy. Ortalion nie wymaga prasowania, można zabierać go na wycieczki i służbowe wyjazdy bez obawy o jakiekolwiek zagniecenia.

Jego uniwersalność przekłada się na szereg różnych możliwości, dzięki czemu każdy mężczyzna może stworzyć ciekawą i wygodną stylizację. Pikowane kurtki można łączyć z wszelkiego typu spodniami materiałowymi, jeansami, eleganckimi koszulami, uzyskując tym samym bardziej formalny wizerunek. Wyjątkowy sposób kroju nie krępuje ruchów i zapewnia swobodę podczas różnego rodzaju aktywności. Dodatkowo specjalna siatkowa podszewka zapewnia właściwą cyrkulację powietrza. Wszystko to sprawia, że ortalionowe okrycia będą hitem przez wiele kolejnych lat.