Odzież wierzchnia ma za zadanie nie tylko zapewniać nam ciepło czy ochronę przed wiatrem, ale także podkreślić całość stylizacji, którą starannie komponujemy. W tym sezonie tę funkcję spełni najlepiej nowoczesna, atrakcyjna kolorystycznie kurtka typu slim, dzięki której sylwetka będzie się doskonale prezentować.

Kurtki slim – modele dla każdego

Dopasowane do figury kurtki świetnie wyglądają na szczupłych osobach, ale kobiety i mężczyźni o pełniejszych kształtach również nie powinni się wahać przed ich zakupem. Przekonanie, że szerokie biodra czy piersi należy ukrywać pod workowatymi strojami, na szczęście odeszło już do lamusa. Warto pamiętać, że bez względu na typ sylwetki, ma ona mnóstwo unikalnych, właściwych tylko nam zalet, które będą nas pozytywnie wyróżniać z tłumu, jeśli tylko damy im na to szansę.

Kurtki slim to idealny wybór, jeżeli chcemy wydobyć z naszej figury wszystko to, co najlepsze. Układają się one na na sylwetce w sposób, dzięki któremu wydaje się ona smuklejsza. Choć większość z nich ma typowo sportowy design, z powodzeniem można zestawić je z sukienką czy spódnicą w stylu casualowym, dobierając do nich pasujące, miejskie obuwie.

Modne ramoneski damskie na wiosnę
Pikowane kurtki damskie, nowa moda 2018/2019
Lekkie kurtki i płaszcze damskie

Kurtki slim – uniwersalne kurtki na codzienne wyzwania

Lekkie, proste w kroju i formie kurtki to konieczność, jeśli nasz tryb życia wypełniają obowiązki, a po jednym zajęciu natychmiast pojawia się następne. Zwłaszcza pracując i żyjąc w mieście, potrzebujemy okrycia, które będzie nie tylko piękne, ale i funkcjonalne. Wśród codziennej nawały spraw nie możemy sobie pozwolić, by długi płaszcz zawadzał nam przy każdym kroku, a delikatną tkaninę trencza ochlapywały przejeżdżające samochody.

Drogie i trudne w utrzymaniu okrycia wierzchnie są być może na miejscu na specjalne okazje, ale na co dzień kurtki slim sprawdzą się nieporównanie lepiej. Ich komfortowy, minimalistyczny krój sprawia, że można w nich wygodnie zajmować się zakupami, spacerami z psem czy zabawą z dziećmi. Tego rodzaju kurtki będą niezastąpione również w weekend, kiedy wybierzemy się całą rodziną do parku lub na relaksującą, podmiejską wyprawę.